Selçuk Erez ve İstanbul Tabip Odası´nın kürt açılımı.
Selçuk Erez ve İstanbul Tabip Odası´nın kürt açılımı.

Sayın meslektaşlarımız;

İstanbul Tabip Odası Başkanı Selçuk Erez´in 9 Eylül 2016 tarihli Evrensel gazetesinde yer alan “Öcalan ile görüşme talebi doğrultusunda, DTK, HDK, KJA, DBP ve HDP öncülüğünde Diyarbakır´da başlatılan açlık grevi 5´inci gününe girdi” başlıklı haberi üzüntüyle izledik.

KESK, DİSK, EMEP, HDP başkan ve temsilcilerinin açıklamaları yanında, açlık grevi eylemine destek açıklamasında bulunan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof.Dr.Selçuk Erez “Halkın alkış tutup tebrik etmesi gerekiyor. Kürt halkının temsilcisi Apo´dur. Barışa inanıyorsak, bir an evvel masa başına oturmalıyız” demektedir.

Takip eden günlerde başkan Erez çok sayıda kişi ve kuruluş tarafından protesto edildi ve görevinden istifaya çağırıldı. Biz, bugüne kadar, “bu kadarı da olmaz” diyerek başkan Erez´in Evrensel gazetesinde belki bir tekzibi yayınlanır mı diye bekledik. Ancak tekzip gelmedi.

Biz Özgür Hekimler Platformu olarak 2012 yılından bu yana, her oda seçiminden önce bu gidişi görerek uyarılarımızı yaptık. Selçuk Erez´in başını çektiği Demokratik Katılım Grubu´nun İstanbul Tabip Odası´nı etnik siyasetin peşine taktığını, odamızı büyük hekim kitlesinden ayırarak, bölerek etkisiz hale getirdiğini sürekli söyledik. Bu yönetim anlayışından kurtulmamız gerektiğini hekim camiamıza defalarca anlattık.

Bir kez daha hekim kamuoyunun dikkatini çekerek bu yönetime oy veren meslektaşlarımıza soruyoruz: Hekimlerin devasa sorunları her geçen gün artmaya devam ederken, İstanbul Tabip Odasını bölücü terör örgütlerine lojistik destek sağlama amaçlarına yönelik kullanmaya çalışan Selçuk Erez ve Demokratik Katılım Grubu´na bu girişim ve eylemleri yapsın diye mi oy verdiniz? Yoksa kendinizi kandırılmış hissediyor musunuz?

Özgür Hekimler Platformu olarak, Selçuk Erez´i istifaya davet etmiyoruz. Bu zihniyetin, benzer faaliyetlerde bulunduğunu ve bulunacağını söylemiştik ve söylemeye devam ediyoruz. Biz, Olağanüstü Hal Yasalarına dayanarak İTO yönetimi görevden alınsın, kayyum atansın da demiyoruz. Antidemokratik yöntemlere karşıyız. İTO yönetimini değiştirmek, İstanbul hekimlerinin oyları ile gerçekleşecektir.

Bizim çağrımız İstanbul Hekim kamuoyuna: Odamıza sahip çıkalım, üye olalım, seçimlere katılalım. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünden yana olan, hekim haklarını savunmayı ve bu amaçla mücadele etmeyi birincil görev bilen, parlamenter demokrasiden yana, asker, sivil her türlü darbe ve dikta girişimine karşı, çağdaş, bağımsız Türkiye Cumhuriyetinin temel değerlerini savunan Özgür Hekimler Platformu´nu desteklemeye çağırıyoruz.

Gelecek 2018 Nisan seçimlerinde, geçmişte çeşitli gerekçelerle bu yönetime oy veren meslektaşlarımızın değişimden yana oy kullanacağına, oy vermeyenlerin de bu kez seçimlere katılacağına ve Özgür Hekimler Platformu´nu yönetime getireceğine inanıyoruz.

Özgür Hekimler Platformu

24.09.2016Copyright © 2014. Özgür Hekimler Platformu.     Tekil :62987  Hit :110566  Online: 1